Na przełomie czerwca i lipca  odbywa się w Kazimierzu Dolnym coroczny Festiwal Kapel Ludowych. Jest to pokaz tańca i śpiewu muzyki ludowej z Polski, Ukrainy i Białorusi. W czasie trwania festiwalu na miejscowym rynku rozstawione są stoiska z różnorodnymi artykułami wytwórczymi rzemieślników ludowych. Można obejrzec i kupic makaty, figury drewniane, garnce, stroiki i artykuły żywnościowe pochodzące z kuchni regionalnej całego kraju i nie tylko.Impreza trwa kilka dni a cały Kazimierz Dolny rozbrzmiewa muzyką z różnych części kraju.
Co roku, w  drugiej połowie sierpnia w Nałęczowie odbywają się zawody balonów , z Miłoszówki w oddali widać było kilka balonów, niestety w 2012 r wiatr nie pozwolił na przelot balonów nad naszą osadą,ale w 2013 balonów było 27 a w 2014 ,w 2016 ponad 30 trudno było je policzyć,i wszystkie przelatywały nad Wąwolnicą, dlatego z Osady widok był bardzo ciekawy.Balony startują z Parku w Uzdrowisku Nałęczów i wtedy każdy może obserwować całą procedurę rozkładania czaszy i startu a nie którzy mogą spróbować dotrzeć na miejsce lądowania i obserwować lądowanie i składanie balonu. 

W lipcu kolejna impreza Janowiec/Kazimierz Dolny - festiwal filmowy - dwa brzegi.

W lipcu - impreza kowalska w Wojciechowie.

Przez całe wakacje, a właściwie od czerwca do września - imprezy w Lublinie (koncerty, festiwale - dla każdego).

We wrześniu - "Chmielaki" święto piwa w Krasnymstawie.

Mnóstwo zabytków: Kozłówka, Kompleks Czartoryskich, Zamek i starówka w Lublinie, Oświęcim,Kazimierz Dolny, Nałęczów, Sandomierz,

Miłoszówka może być też przystankiem dla osób, które chcą zwiedzić Lubelszczyznę.
Ruszyła też wąskotorowa kolejka z Karczmisk do Opola Lubelskiego, w planach nowy punkt docelowy Nałęczów.Wyprawa kolejką jest znakomitą przygodą dla osób, które lubią widoki i krajobrazy a także dla dzieci.

Można odwiedzić wiszące ogrody, park miniatur, labirynty wszystko niedaleko, a po wycieczce wrócić do Miłoszówki.

W 2016 nasz obiekt był miejscem zakwaterowania dla rowerzystów, motocyklistów a odwiedziło nas tez kilka osób z zespołu tańca ludowego z Lublina. 
W sezonie wakacyjnym staramy się zadbać o to,żeby goście korzystali z naszych szklarenek, bogatych w warzywa i sadu.
Jest to miejsce dla wszystkich, którzy lubią spokój, ciszę i odpoczynek.


O nas Oferta Miłoszówki Kontakt
© 2012 miłoszówka