Plantacja winogron.
Jesienią 2010 r zostały posadzone sadzonki winorośli. Z roku na rok krzaki się rozrastają i w 2012 mieliśmy pierwsze zbiory. Plantacja winogron przeznaczona jest dla gości, którzy chcieliby wykonać własnoręcznie przysłowiową butelkę wina, ale nie bardzo wiedzą jak się za to zabrać.Zbiór odbywa się we wrześniu i październiku. Gospodyni od lat wytwarza wino na własne potrzeby i może służyć radą i pomocą. Plantacja winogron może z czasem będzie winnicą, na razie jednak służy tylko do wyrobu wina na domowy użytek. W 2013 roku zbiór był obfity a  pierwsze litry tego trunku spokojnie dojrzewają w gąsiorach. Zapraszamy na zbiory miłośników winogron, także tych co lubią winogrona nie przetworzone, prosto z krzaka.
Rok 2014 był obfitszy w zbiory i pozwolił na wytworzenie dużo większej ilosci tego trunku. Musielismy zbudować piwnicę i powoli zmierzamy do realizacji naszego marzenia czyli sprzedaży wina na miejscowym rynku, a w przyszłości może i w innych regionach,prosimy o trzymanie kciuków za realizację tego marzenia.Rok w rok poszerzamy wielkość plantacji winogron o nowe sadzonki.Lata 2015 i 2016 dla winogron nie były łaskawe, gorące lato 2015 spowodowało,że wino w beczce potrzebuje więcej czasu aby osiągnąć swój smak, natomiast wino z 2016, kiedy lato było chłodne musi jeszcze poleżeć w spokoju w chłodnych warunkach piwnicznych.

Każdy kto zechce wziąść udział w zbiorach a także przy wytwarzaniu wina będzie mógł własnoręcznie wytworzyć własne wino i zabrać je do domu lub przechować w naszej piwniczce do następnego spotkania.Oczywiscie wyrób wina nie jest jednorazowym zabiegiem ponieważ  etapów jest kilka, zbiór i wyciskanie soku, po jakimś czasie zlewanie z gąsiorów wina znad osadu raz lub dwa oraz butelkowanie. Niezbędne jest degustowanie wyrobu na etapie wytwarzania do butelkowania.Wszystkie te zabiegi dają duzo radości i olbrzymią satysfakcję dla wytwórcy oraz wszystkich zaproszonych do degustacji.

Zachęcamy do udziału w naszym winobraniu !!


        

O nas Oferta Miłoszówki Kontakt
© 2012 miłoszówka